Wielkie okna - o czym musisz pamiętać?


Wielkie okna z dużą powierzchnią przeszklenia to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą optymalnie doświetlić wnętrza. O czym warto wiedzieć decydując się na montaż takich okien? Jakie są plusy i minusy takich rozwiązań?

Duże okna to idealne rozwiązanie do nowoczesnych budynków. Obiekt przeszklony prezentuje się bardzo stylowo i atrakcyjnie. Wielkie okna to świetne rozwiązanie do salonu lub jadalni. Decyzja o montażu dużych okien musi zostać podjęta jeszcze na etapie projektowania budynku.

Gdzie najlepiej umieszczać duże okna?
Planując montaż wielkich okien trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim położenie danej ściany względem kierunków świata. Wielkie powierzchniowo okna powinny znaleźć się na ścianie południowej, ewentualnie po stronie południowo-wschodniej. Dzięki temu duże przeszklenia zagwarantują maksymalne wykorzystanie naturalnej energii z promieniowania słonecznego. W pomieszczeniu z dużym przeszkleniem od strony południowej będziemy mogli liczyć na ciepło ze słońca, no i przytulny charakter pomieszczenia doświetlonego naturalnymi promieniami.

Duże okna najczęściej wykorzystywane są jako konstrukcje tarasowe. W połączeniu z drzwiami przesuwnymi stanowią wygodne i niezwykle efektowne rozwiązanie dla domu. Wielkie okna wychodzące na ogród prezentują się naprawdę świetnie i stylowo.

Wielkie okna a izolacja termiczna
Oczywiście wiele osób twierdzi, że ogromnym minusem dużych okien jest ich słaba izolacja termiczna. Jednak w wielu przypadkach takie myślenie jest tylko niepotrzebnie powielanym stereotypem. Współczesne rozwiązania techniczne umożliwiają montaż dużych przeszkleń bez obaw o późniejsze straty ciepła w budynku. Aby wielkie okna spełniały należyte normy izolacyjności termicznej należy zastosować przede wszystkim pakiety szyb zespolonych oraz odpowiednio wytrzymałe ramy. Szukając solidnych okien warto wybrać produkty od solidnego i sprawdzonego producenta. Świetnym rozwiązaniem są okna z oferty Grupy Solo.

Wielkie okna to naprawdę świetne rozwiązanie do budynku mieszkalnego. Musisz pamiętać o tym, żeby były odpowiednio zabezpieczone i zamontowane, bo wtedy będą odpowiednio izolować ciepło. Nie musisz jednak nazbyt obawiać się o to, że poprzez duże przeszklenia „uciekać” będzie z pomieszczenia zbyt dużo ciepła.